Найбільше відновлених медзакладів – на Харківщині, Миколаївщині, Дніпровщині, Київщині, Чернігівщині та Житомирщині. 

В Україні з початку повномасштабного вторгнення російська армія пошкодила 1455 медзакладів та 190 зруйнувала повністю. Найбільших втрат зазнали медзаклади Харківщини, Донеччини, Миколаївщини, Київщини та Чернігівщини. Однак, за 20 місяців війни вдалося повністю відновити 411 медичних об’єктів та 412 – частково. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

«Попри це в Україні тривають роботи з відновлення медичних закладів, які були пошкоджені ворогом. У першу чергу йдеться про обʼєкти на деокупованих територіях, які внаслідок ворожих обстрілів та бомбардувань зазнали невеликих ушкоджень», – ідеться в повідомленні.

Також від початку війни ворог пошкодив 103 автівки екстреної медичної допомоги, знищив 253 автомобілі та захопив 125 автівок «екстренки». 

Нагадаємо, Нагадаємо, станом на жовтень 2023 в Харкові зруйновано 77 медичних установ, про це розповів мер міста Ігор Терехов під час форуму «Мерів 2023» у Женеві. Усього в області через повномасштабне вторгнення пошкоджено або зруйновано 345 медичних установ.

Також, на Харківщині нещодавно виділили 126,9 мільйона гривень на відновлення семи медустанов. Зокрема, відновлюватимуть Ізюмську районну лікарню, на яку допомагає зібрати кошти Фундація Олени Зеленської. Це найбільша медустанова на Харківщині, яка є опорною лікарнею.

Читайте також

  • У Харкові триває відновлення Харківської обласної клінічної травматологічної лікарні, яка постраждала від російських обстрілів навесні 2022 року. Одна з ракет зруйнувала рентген-кабінет та клінічну діагностичну лабораторію. 
  • Для відновлення Ізюмської центральної міської лікарні розробили проєкт, який реалізовуватиметься в три етапи. Перший коштуватиме — 750 мільйонів гривень.