В Україні почали засуджувати самокатників за порушення ПДР. За останні роки притягнуто до кримінальної відповідальності 4 водіїв електросамокатів здебільшого за травмування пішоходів, повідомляє Опендатабот.

Наразі держава не затвердила спеціальні правила для електросамокатів, проте з 2023 року кермувальників електросамокатів визнано повноцінними учасниками дорожнього руху.

Кількість справ щодо ДТП з самокатниками / Зображення: opendatabot

Протягом останніх чотирьох років щонайменше четверо кермувальників електросамокатів були притягнуті до карної відповідальності за порушення чинних на транспорті правил (ст. 291 КК України). В усіх випадках винуватців аварій покарали штрафами або позбавленням волі до 2 років з «умовним» терміном.

Кількість адміністративних справ проти самокатників / Зображення: opendatabot

Наприклад, 1 рік умовно присудили вінничанину, який у квітні 2022 року на орендованому самокаті травмував жінку, що переходила велосипедну доріжку та тротуар. Тоді потерпіла отримала тілесні ушкодження середньої тяжкості, а винуватцю ДТП присудили відшкодувати жінці вартість лікування (понад 108 тисяч гривень) та більш як 50 тисяч грн моральної шкоди. Від більш серйозних наслідків порушника фактично врятував його вік — на момент аварії він ще був неповнолітнім.

Опендатабот виявив 76 таких справ щодо самокатників. Найчастіше їх притягають до відповідальності за порушення ПДР, що призвело до пошкодження транспортних засобів та іншого майна (ст. 124 КУпАП). Цією статтею передбачено покарання у вигляді штрафу в розмірі 850 гривень.

Читайте також