Протягом 2022-2023 років в Україні придбали майже 12 тисяч камер відеоспостереження від трьох китайських виробників — Hikvision, Dahua та Tiandy. Західні країни запровадили санкції проти цих компаній.

Про це пишуть журналісти Nikcenter.

За даними розслідування, загалом на ProZorro уклали угоди про закупівлю близько 20 тисяч нових камер відеонагляду в регіонах України. Найбільше — у Київській, Дніпропетровській, Львівській областях та місті Києві. Харківщина посіла п’яту сходинку з 1230 придбаними камерами.

Кількість потенційно небезпечних камер, закуплених з початку повномасштабної війни, по регіонах / Інфографіка: nikcenter.org

Деяким областям України 2023 року вдалося скоротити долю потенційно небезпечних камер відеоспостереження у бюджетних закупівлях більш ніж вдвічі, пишуть журналісти.

Камери, які бюджетники закуповували з 2022 року / Інфографіка: nikcenter.org

«На Харківщині у 2023 році масово використовували камери TVT Digital. А на Миколаївщині – Atis та Vivotek, у Вінницькій області – Uniview та ZetPro», — йдеться у розслідуванні.

У США, Великій Британії, Австралії та Європарламенті запровадили обмеження на встановлення систем відеоспостереження, вироблених компаніями Hikvision Digital Technology, Zhejiang Dahua Technology та Tiandy Technologies, оскільки вони контролюються урядом Китаю, пишуть журналісти.

«Продукцію Hikvision, Dahua та Tiandy вважають небезпечною з точки зору захисту даних. Також компанії звинувачують в участі у створенні “цифрового табору” для уйгурського народу. Весь минулий рік Hikvision та Dahua знаходилися у списку міжнародних спонсорів війни Національного агентства із запобігання корупції за участь у забезпеченні російської армії», — йдеться у розслідуванні.

Загалом, в абсолютних цифрах у 2023 році кількість придбаних коштом бюджету небезпечних камер відеоспостереження зросла майже вдвічі – від 3,7 до 5,8 тисячі штук, підсумовують журналісти-розслідувачі.

Читайте також

  • У Міжнародний реєстр збитків можна буде подати заявку через Дію
  • Уряд розгляне рішення щодо націоналізації трьох підприємств у Харкові, пов’язаних з РФ
  • Кількість осіб та бізнесів в санкційних списках РНБО зростає: росіяни переважають