28 листопада ДНК-експертиза підтвердила, що тіло, яке знайшли в могилі №319 в ізюмському лісі, належало українському письменнику Володимиру Вакуленку, передає Pen Ukraine.

«Сьогодні надвечір батькам Володимира Вакуленка повідомили, що ДНК-експертиза підтвердила: у похованні 319 було тіло їхнього сина», — написала колишня дружина митця Ірина Новіцька на своїй Facebook-сторінці.

Після звільнення Ізюма на Харківщині світ побачив масове поховання в місцевому лісі загиблих у місяці російської окупації українців. Звідти ексгумували 447 тіл. У могилі №319, відповідно до книги записів ізюмської ритуальної служби, було тіло Володимира Вакуленка.

Однак через те, що поховання в окупації відбувалися у надзвичайних умовах, підтвердити загибель письменника могла лише ДНК-експертиза, яка тривала кілька місяців. Правоохоронці спочатку заперечували інформацію про те, що в могилі був похований Володимир Вакуленко.

Володимир Вакуленко народився 1 липня 1972 року на Харківщині. Автор 13 книжок, серед яких – «Монограмота» (2008), «Ви…не» (2011), «Сонечкова сімʼя» (2011), «Ми, Провінція!» (2012), останніми роками відомий як автор літератури для дітей. Працював під псевдонімом Володимир Вакуленко-К. Писав у стилі, який називає «контрлітературою». Це поєднання постмодернізму, модернізму, неокласицизму з елементами логічного абсурдизму. Володимир Вакуленко – лауреат низки літературних премій: «Срібний тризуб» (2011), «Золотий тризуб» (2011), міжнародної літературної премії імені Олеся Ульяненка (2012), Всеукраїнського конкурсу імені Леся Мартовича (2014), Міжнародного конкурсу «Коронація слова» (2014). Твори Вакуленка перекладали кримськотатарською, білоруською, німецькою, англійською та есперанто. Володимир Вакуленко був відомий своєю сильною патріотичною позицією. Від осені 2013 року він активно підтримував Майдан і був поранений у лютому в Маріїнському парку. Став волонтером. Від початку повномасштабного російського вторгнення Володимир усіляко допомагав ЗСУ на Харківщині та до останнього не хотів залишати рідну землю.

Ґвара Медіа працювала в Ізюмі та підготувала серію матеріалів про злочини російської армії.

  • Звірства в Ізюмі: ідентифікація військовослужбовців РФ. Частина 1
  • Зруйнована Харківщина: ідентифікація військовослужбовців РФ. Частина 2
  • «№199 ー це мій брат». Володимир досі не може поховати рідних, яких знайшли в Ізюмському лісі
  • Криміналісти від International Criminal Court відвідали масове поховання в Ізюмі