Це найвище визнання у світі оперного мистецтва від колег зі всього світу, повідомляє МКІП.

Наші театри не лише продовжують працювати з перших місяців повномасштабного вторгнення, а й випустили світові прем’єри українських опер — «Катерина» Олександра Родіна та «Страшна помста» Євгена Станковича.

Два українські оперні театри отримали цьогорічний «Оперний Оскар» за те, що в умовах відключення електроенергії та артилерійських обстрілів в Україні вони пропонували мелодійні каденції та віртуозні трелі, дозволяючи глядачам хоча б на кілька годин відволіктися від війни, що точиться ззовні.

На знак визнання їхньої «видатної роботи за складних обставин» оперні театри українських міст Львова та Одеси спільно здобули нагороду «Компанія року» на церемонії нагородження International Opera Awards, що відбулася в понеділок у мадридському Театрі Реал.

«Ми приїхали з міст, де вулиці темні, але наші душі сповнені світла… Наша музика зараз гуде генераторами, але це музика нашого виживання, нашого життя», – сказала Оксана Тараненко, режисер-постановник Одеської національної опери, коли представники двох українських опер приймали нагороду під бурхливі овації.

  • Львівська національна опера виступила на знакових європейських фестивалях в Італії та Польщі. до Дня Незалежності.
  • Раніше Президент України Володимир Зеленський звертався до учасників 215-ї сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО з закликом включити центр Одеси до списку всесвітньої спадщини.

Ходімо на українську оперу, підписуємося на нас у Telegram і Facebook, переглядаймо YouTube та TikTok.