Українці можуть надіслати листа незаконно ув’язненим українцям, яких утримують в окупованому Криму або депортували на територію РФ.

Акція триватиме з 27 квітня по 27 травня. Усі листи збиратимуть організатори Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим, PEN Ukraine та правозахисна організація ZMINA та передаватимуть їх у місця незаконного утримання кримських політв’язнів.

Мета ініціативи «Листи до вільного Криму» — нагадати про українських політв’язнів Кремля та продемонструвати, що ними цікавляться та про них турбуються.

Це також важливо для того, щоб адміністрації в’язниць розуміли, що людину не можна покалічити або вбити, оскільки про це одразу стану відомо загалу. Тому організатори закликають якомога більше людей долучитися до акції.

Листи можна буде адресувати заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріману Джелялу, громадянській журналістці Ірині Данилович, спортсмену Узеїру Абдуллаєву та іншим. Список політв’язнів можна переглянути за посиланням.

Під час написання листа необхідно вказати, кому із політичних в’язнів ви його адресуєте. У списку вказані лише ті адресати, чиє місцезнаходження відоме.

«Понад півтори сотні наших співгромадян знаходяться в ув’язненні в окупованому Криму чи на території Росії в політично мотивованих справах, більшість із них — кримські татари. Людей переслідують через їхню журналістську або громадську діяльність, позицію на підтримку України, через їхні релігійні погляди або антивоєнні виступи. Після 24 лютого 2022 року Росія значно посилила переслідування і тиск у Криму, однак і до повномасштабного вторгнення 120 в’язнів Кремля перебували за ґратами, дехто із них (як-от Валентин Вигівський чи Віктор Шур) сидять ще з 2014 року. Усім цим людям важливо знати, що Україна про них не забула й бореться за їх звільнення», — говорить голова Центру прав людини ZMINA Тетяна Печончик.

Листи можна відправляти на фізичну адресу або онлайн:

  • Фізична адреса (відправка за кошти відправника): Центр інформації про права людини, а/с В-539, м. Київ, 01001
  • Email: [email protected]

Інструкцію з написання листів можна знайти тут.

  • Росіяни найчастіше катують українців електричним струмом.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.