Двох службовців підприємства обвинувачують в отруєнні водних ресурсів промисловими скидами, повідомили в Офісі Генпрокурора.

У протиправних діях звинувачують двох осіб приватного підприємства на Хмельниччині, яке займається виготовленням картонно-паперової продукції.

До правоохоронних органів надходило багато скарг громадськості щодо масової загибелі рослин та тварин у річці Случ.

Слідством встановлено, що начальник та майстер підрозділу тепловодопостачання госптовариства із жовтня 2017-го по січень 2021 року не забезпечили якісне та комплексне очищення промислових стоків підприємства від речовин, що шкодять довкіллю.

Під час виробництва вони систематично здійснювали скиди забруднених зворотних вод у річку, у тому числі з перевищенням змісту гранично допустимої концентрації забруднюючих токсичних речовин.

Через це на ділянці близько 4 км від місця скиду зворотних вод повне знищення живих організмів донної фауни.

За результатами інженерно-екологічної експертизи стан вод у річці «дуже брудні». Через забруднення води хімічними речовинами зникла річкова флора і фауна. Зруйновано гідроекосистему.

Прокурори Спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу Генерального прокурора скерували до суду перший за часи історії незалежної України обвинувальний акт за фактом вчинення екоциду.

  • Унаслідок війни екологічні збитки Харкову становлять близько 200 млрд гривень.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.