Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров під час конференції «Надлюди» розповів про можливість впровадження штучного інтелекту в сервіси українського уряду.

Зокрема, у міністерстві працюють над віртуальним помічником «Надія», який зможе простою мовою дати відповіді на будь-які запитання щодо державних послуг.

«Ми працюємо над віртуальним помічником “Надія”, який, можливо чи ні, з’явиться в “Дії”. Це робоча назва. Це віртуальний помічник нового покоління. Ми спілкуємося з компанією OpenAI, щоб максимально автоматизувати та зробити зрозумілою мовою відповідь на будь-яке ваше питання», — зазначив Федоров.

Функція не використовуватиме жодних особистих даних для забезпечення максимальної безпеки. Федоров вважає, що ця система дозволить оптимізувати кадровий потенціал і надавати громадянам якісну інформацію без людських помилок.

Наступний проєкт міністерства — «Голос громадян», який скануватиме всі соцмережі на наявність питань чи скарг, пов’язаних із державними послугами. Цю інформацію аналізуватимуть та відображатимуть чиновникам і міністрам через інформаційні панелі. Проєкт має на меті подолати прірву між політиками та реальністю проблем громадян.

15 квітня Михайло Федоров зазначив, що у міністерстві бачать можливості застосування штучного інтелекту в «Дії» та вже тестують їх.

Про ChatGPT

ChatGPT — це чат-бот зі штучним інтелектом, розроблений лабораторією OpenAI. В основі прототипу лежить мовна модель OpenAI GPT-3.5. Був випущений у листопаді минулого року. Лише за 2 місяці кількість активних користувачів програми перевищила 100 млн, що стало історичним рекордом.

  • OpenAI заблокував українцям доступ до ChatGPT. У компанії це рішення пояснювали небажанням порушувати санкції через те, що певні території країни тимчасово окуповані Росією.
  • 18 лютого 2023 року нейромережа стала офіційно доступною в Україні. У Мінцифри довго працювали над цим рішенням.
  • 15 березня компанія випустила нову версію штучного інтелекту GPT-4. Вона надійніша, креативніша і здатна обробляти набагато більш нюансовані інструкції, ніж GPT-3.5. Зокрема, вона може працювати із зображенням.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.