Послуги з озеленення, утримання зелених насаджень, покіс трави та видалення бур’янів на території Ізюмської міської територіальної громади Харківської області планують замовити за 2 672 000 грн. Про це стало відомо з моніторингу порталу публічних закупівель Prozorro.

Місце постачання товарів або місце виконання робіт чи надання послуг: Україна, Харківська область, територія Ізюма та міської тергромади. Виконати ці послуги планують до 31 грудня 2024 року. ДК 021:2015: 77310000-6 — Послуги з озеленення територій та утримання зелених насаджень.

У додатку №7 до тендерної документації вказали перелік та площу таких робіт:

Квіти

1. Садіння однолітніх квітників при густоті насаджання 1 600 квітів на 100 м²513 м²
2. На кожні 1000 штук висаджуваних квітів додавати або виключати до норм 18-100-1, 18-100-21739 м²
3. Прополювання квітників без застосування плотиків (операційні норми)20900 м²

Газон

Догляд за партерними газонами (комплексні норми)3891,5 штуки
Багаторічні: Догляд за саджанцями дерев (комплексні норми)58 штук
Догляд за саджанцями кущів в групових насадженнях
(комплексні норми)
826 штук

Полив

Полив зелених насаджень зі шланга поливально-мийної
машини
352 м³

Покіс трави, видалення бур’янів

Механізоване скошування трави і зрізання порослі250000 м²
Викошування трави і зрізання порослі тракторною
косаркою (операційні норми)
36 га

Міський голова Ізюма Валерій Марченко надав коментар щодо цієї публічної закупівлі та зазначив, що людям потрібна якась віддушина, а батьки з дітьми гуляють на площі та в парку.

«Давайте бур’янами заростемо, якщо війна. Ми ж не можемо робити. У нас є багаторічні рослини. У нас є візитівка міста, де “я люблю Ізюм” ми кожен рік на пагорбі саджаємо герб України, Ізюм – це Україна. І там лише однорічні рослини потрібні для цього. Як у Харкові теж саджають з такими надписами», – пояснює мер Ізюма.

Марченко додає, що комунальне підприємство не фінансується напряму з міського бюджету. Зараз усе на тендерній основі – якщо виграли тендер, у підприємстві отримують заробітні плати.

Ізюм на Харківщині звільнили від російської окупації 10 вересня 2022 року. Місто перебувало в окупації 162 дні – від початку квітня 2022 року. Коли Збройні Сили України звільнили Ізюм, тут знайшли масові поховання місцевих жителів і численні катівні, які облаштували окупанти. За даними РНБО, за час повномасштабного вторгнення Росії в Україну Ізюм зазнав найбільше авіаударів — 476. Відомо, що близько 80 % житла в місті зруйновано.

Більше про місто Ізюм на Харківщині

«Якщо рай на землі є, то він в Україні»: як відновлюється деокупований Ізюм. У вересні 2022 року, коли Збройні Сили України звільнили місто, тут знайшли масові поховання місцевих жителів і чисельні катівні, які облаштували окупанти.

«Обрії Ізюмщини»: як локальні журналісти розповідали правду про регіон, ризикуючи життям. Друковані видання є важливим джерелом, оскільки українські інтернет-провайдери і телебачення лише частково покривають звільнені території, а у захоплених регіонах не діють зовсім.