Російські війська продовжують наступальні дії на Куп’янському напрямку. За даними геолокаційних кадрів від 27 січня, армія РФ просунулися на захід від Синьківки.

Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Там також зазначають, що російські джерела стверджували про захоплення Табаївки на південний схід від Куп’янська, хоча в ISW не знайшли доказів на підтвердження. Водночас у телеграм-каналі розробників онлайн мапи бойових дій DeepStateMap повідомили про те, що ймовірно «ворог зайняв Табаївку та намагається розвинути успіх у бік Піщаного». Військовий експерт Олександр Мусієнко з посиланням на ОСУВ «Хортиця» в етері телемарафону зазначив, що «село не захоплене ворожою армією, тривають запеклі бої». У Генштабі ЗСУ наразі не коментували ситуацію в населеному пункті.

Ситуація на Куп’янському напрямку / Скриншот з сайту deepstatemap.live

Як пишуть в ISW, позиційні бої тривали поблизу Синьківки, Стельмахівки, Табаївки та Берестового. Раніше начальник ХОВА Олег Синегубов заявив, що найбільш інтенсивні бої на Куп’янському напрямку ведуться в районі Синьківки та Табаївки. Речник командування Сухопутних військ України підполковник Володимир Фітьо повідомляв, що велика кількість артилерійських ударів РФ на цьому напрямку свідчить про те, що російські війська намагаються просуватися на цих напрямках.

Інститут вивчення війни, посилаючись на геолокаційні зображення вранці 20 січня повідомив, що російські війська захопили село Крохмальне у Харківській області. Пізніше це підтвердили в ЗСУ. Село знаходиться за 26 кілометрів від Куп’янська та неподалік села Табаївка, яка була основним напрямком удару росіян протягом 19 січня.

Читайте також

  • Харківська область потерпає найбільше від обстрілів з боку російського кордону — ДПСУ