В уряді хочуть заарештовані санаторії та готелі передати в управління місцевої влади або приватним управителям на облаштування житла внутрішньопереміщених осіб.

Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Представник Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА) розповів про те, як працюватиме механізм: 

«Поки тривають розслідування кримінальних справ до остаточного рішення суду щодо того чи іншого арештованого об’єкта, буде об’явлено конкурс на відбір управителя такого майна з обов’язковою умовою того, що частина такого об’єкта має передаватись на потреби ВПО».

Наразі Агентство розпоряджається близько 80 об’єктів нерухомості, які можуть бути виставлені на конкурс з пошуку нових управителів. Зокрема це готелі та бази відпочинку. До їх складу може входити декілька об’єктів нерухомості, але є обов’язкова умова, що новий управитель повинен забезпечити передачу 10-20% від номерного фонду на потреби внутрішньо переміщених осіб.

Доступ до таких конкурсів мають отримати, як приватні, так і державні підприємства. 

«Міністерства можуть виходити на такі конкурси через Держпідприємства, які є в їх підпорядкуванні. Держава зацікавлена у збереженні і функціонуванні цих об’єктів», – додала перша віцепрем’єр-міністр України – міністр економіки Юлія Свириденко.

Нагадаємо, що невдовзі у застосунку «Дія» внутрішньо переміщені особи зможуть змінити адресу місця проживання, якщо переїхали до іншого міста.