Протягом 7 червня на півночі від Харкова йшли бої, як зазначають аналітики Інституту вивчення війни, вони йшли в селі Глибоке.

У звіті повідомляється, що російський блогер розказував, як 7 червня в районі Липців (на північ від Харкова) тривали позиційні бої. На геолокованих кадрах, видно, українські сили, які діють у південно-західній частині Глибокого (на північ від Липців). При цьому раніше російські військові блогери заявляли, що армія РФ перебуває в цьому населеному пункті. Отже, є припущення, що ЗСУ провели локальну контратаку, пишуть аналітики.

Але підтверджених змін на лінії фронту в районі Липців та Волчанська минулої доби не було, повідомили в ISW.

На Куп’янському напрямку ситуація дещо інша. В інституті спираючись на геолоковані кадри, які були опубліковані 6 червня, видно як російські війська нещодавно просунулися на північний захід від Іванівки. В ISW зауважують, що ще не отримав підтвердження, що російські війська захопили Іванівку, як стверджують російські військові блогери.

«Російські військові блогери стверджували, що російські війська просунулися далі від Іванівки фронтом шириною до 2,2 км і глибиною до трьох кілометрів на північ від населеного пункту, хоча ISW не побачив підтвердження цим твердженням», — написали аналітики.

У звіті Інституту також розповідають, що росіяни продовжують бої під Куп’янськом у Синьківці і продовжують бити по мостах через річку Оскіл, тим самим намагаючись ускладнити логістику для ЗСУ. Але українські військові не показують жодних ознак, що з’явилися труднощі з постачанням на східному березі річки Оскіл.

Читайте також

  • РФ окупувала Іванівку на Харківщині — DeepState