26 лютого в Музеї сучасного та новітнього мистецтва Тренто та Роверето (Mart) в Італії відкрилася виставка «Українські соняшники», на якій представили 60 робіт Марії Примаченко.

Про це розповіли в пресслужбі МКІП.

Роботи української народної художниці демонструватимуть до 4 червня 2023 року в приміщенні Палаццо делле Альбере в Тренто. Символічно, що Mart представляє ці картини через рік після повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Про мисткиню

Марія Примаченко — українська представниця наївного живопису та спадкоємиця багатовікової народної традиції. Художниця ЮНЕСКО 2009 року.

У своїх роботах вона поєднує популярну культуру та сучасне мистецтво, розповідаючи про особисті переживання та мрії. За допомогою фантастичних тварин, пишної флори та символів предків художниця переосмислює популярні образи та робить їх універсальними. Її роботами надихалися Пікассо, Матісс і Шагал.

  • Нагадаємо, що 27 лютого 2022 року російська ракета знищила будівлю Іванківського історико-краєзнавчого музею, де зберігалися роботи Марії Примаченко. Частину картин вдалося врятувати. В кінці вересня у Києві пройшла виставка з врятованими картинами художниці.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.