У Києві відкрилась виставка «Марія Примаченко. Врятоване» з 14 врятованих картин художниці, які покажуть вперше з початку повномасштабного вторгнення росії.

Повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики.

Відомо, що російська ракета знищила будівлю Іванківського історико-краєзнавчого музею, але працівники музею разом із місцевими жителями встигли врятували картини української мисткині. 

На заході представлено два архітектурних проєкти: відновлення музею в Іванкові та створення мистецької резиденції в селі Болотня, де зберігся будинок Марії Примаченко.

«Місцева влада разом із Київською ОВА подадуть нам документацію щодо відновлення музею, це дуже потрібно зробити напередодні зими. Ми передамо певні кошти від ЮНЕСКО для відновлення музею. Ми завжди під час спілкування з нашими зарубіжними колегами наводимо два приклади, коли росіяни цілили цілеспрямовано в об’єкти культури. Це музей в Іванкові та музей в Сковородинівці. Ми точно відновили картину життя і знаємо в який спосіб вони таргетовано влучили по цих музеях», – сказав міністр культури Олександр Ткаченко.

Виставка буде доступна з 22 по 25 вересня в ДП «Національний центр ділового та культурного співробітництва «Український дім» (м. Київ. вулиця Хрещатик, 2). 

Її організаторами є Київська ОВА, Іванківська селищна рада та Maria Prymachenko Family Foundation. Проєкт реалізується у співпраці з Національним центром «Український дім» і у партнерстві з Всеукраїнським благодійним фондом «Миру і Добра».

Нагадаємо, що 23-25 вересня у Харкові відбудеться літературний фестиваль.