Національний інститут раку запустив всеукраїнський проєкт «ОНКОсвідомість» для підтримки українців у боротьбі з раком.

Мета проєкту — підвищити обізнаність про онкологію серед українців і «онконастороженість» серед лікарів.

У відеопрограмах фахівці розповідатимуть про своєчасну діагностику раку, як стабілізувати психічний стан хворого, обрати свого лікаря та не помилися в терапії. Також можна буде знайти відповіді на найпоширеніші запитання пов’язані з раком.

Перший цикл програм розроблено напередодні місяця обізнаності про колоректальний рак за підтримки міжнародної французької фармацевтичної компанії «Серв’є Україна». Сім інформаційних програм про колоректальний рак будуть зʼявлятися щодня протягом тижня на YouTube.

У наступних циклах розповідатимуть про рак молочної залози, рак легенів, рак передміхурової залози, шлунку та підшлункової залози, рак шкіри та інші види онкології. Цикли будуть випускати кожні два місяці.

Кожен рік в Україні діагностують рак близько 120 тисяч нових випадків. За даними Національного канцер-реєстру, упродовж останніх років найчастіше виявляли рак молочної залози, рак легенів, колоректальний рак та рак передміхурової залози.

Через війну ситуація погіршується, оскільки може бути недоступна медична допомога, невчасно проведене обстеження, немає можливості дотримуватися здорового способу життя й уникати стресів.

  • Prometheus запустив 4 безоплатні психологічні курси для ВПО.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.