Більшість українців не вірить у серйозний конфлікт між політичним та військовим керівництвом, зазначають у КМІС.

Результати грудневого опитування Київського міжнародного інституту соціології показали, що лише 10 % вірять у конфлікти між гілками влади. Якщо порівняти показник із вересневим дослідженням, то частка таких респондентів була на 4 % вища.

Натомість із 71 % до 77 % стало більше тих, хто переконаний, що Офіс Президента та військове командування діють злагоджено як одна команда зі спільною метою перемогти у війні.

 

Також зросла кількість тих, хто вважає, що Захід продовжує підтримувати Україну — із 73 % до 76 %.

І лише 15 % серед опитаних вірить, що Захід уже втомився від України й чекає на перемовини з Росією.

Соціологи вказують, що в грудні, порівняно з вереснем, показник тих, хто вважає, що влада готова піти на неприйнятні компроміси з Росією зріс із 5 % до 7 %.

Попри це абсолютна більшість українців переконані, що влада не збирається і не піде на неприйнятні компроміси з РФ. Серед опитаних це 84 %.

Дослідження тривало впродовж 4–27 грудня 2022 року. Методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів було опитано 2005 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України.

  • Попри тиск та терор Росії, українці проявляють стабільну неготовність до територіальних поступок. Лише 8 % вважають, що для досягнення миру і збереження незалежності можна відмовитися від деяких територій.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.