З початку повномасштабного вторгнення біженці з України сплатили у Польщі податків на €2 мільярди. Це утричі більше, ніж країна витратила на допомогу їм. 

Про це свідчать дані з Центру досліджень міграції Варшавського університету.

Професор Мацей Дущик повідомив, що Польський уряд отримав від ЄС 700 мільйонів злотих і чекає ще на 200 мільйонів злотих для біженців. Але, на його думку, влада «неправильно просить гроші», тому стикається із кризою через витрати на біженців:

«Ми витратили 3,5 мільярди злотих (€750 мільйона) на допомогу українцям, але підрахунки віцепрезидента Польського фонду розвитку Бартоша Марчука показують, що ми отримали 10 мільярдів злотих (€2 мільярди) від сплачених ними податків», – зауважив експерт.

Крім того, значну частину допомогу українцям виділили приватні польські фонди та міжнародні організації, такі як ЮНІСЕФ, ООН, Червоний Хрест. Тому навіть значні витрати Польщі на систему освіти та охорону здоров’я частково вирівнюються.

«Пам’ятаймо, що польський ринок праці дуже абсорбуючий. Українці працюють, платять внески та податки. Про самі витрати говорити неправомірно», – наголосив Мацей Дущик.

Нагадаємо, що понад 2 мільйони українців не повернулись додому через війну.