Згідно з інформацією німецького видання SPIEGEL, Федеральний уряд кулуарно схвалив закупівлю 100 самохідних гаубиць на суму 1 мільярд євро.

27 липня німецький уряд нарешті дозволив продаж Україні сотні самохідних артилерійських установок Panzerhaubitze 2000, про які йшлася мова ще у квітні.

Ще 13 липня Міністерство економіки видало німецькому виробнику озброєнь Krauss-Maffei Wegmann (KMW) ліцензію на виробництво систем Panzerhaubitze 2000. Тоді ж Україна зробила запит до KMW щодо можливості купувати гаубиці безпосередньо у виробника. Підприємство одразу надіслало відповідну пропозицію.

Наразі невідомі терміни передачі в Україну перших гаубиць. Виробництво всієї партії гаубиць розраховане на кілька років, тому головне завдання цих поставок – довгострокове зміцнення української армії.

За останні кілька тижнів Федеральний уряд уже поставив Україні низку систем Panzerhaubitze 2000 зі складів Бундесверу та допоміг з навчанням українських військових в Німеччині.

Невдовзі після поставок у мережі ширилися фотографії, на яких показано цю систему озброєння. Panzerhaubitze 2000 прямо зараз активно використовується на лінії фронту на Сході України.