Найчастіше обстрілюють північні та північно-східні території області, зафіксовано 27 населених пунктів, які страждають від ворожих обстрілів, зокрема Вовчанськ та Куп’янськ.

У п’ятницю, 2 червня, проводили засідання Ради оборони Харківської області стосовно подальшої роботи на небезпечних територіях, повідомив начальник ХОВА Олег Синєгубов під час брифінгу, передає Ґвара Медіа.

«На Куп’янському напрямку біля Масютівки фактично проходить лінія фронту. Там майже цілодобово відбуваються обстріли», — зазначив Олег Синєгубов.

Наразі евакуацію розглядають у Вовчанську та в Куп’янській громаді. Останній вивіз дітей був успішний — вдалося забрати до більш безпечних місць 79 дітей. У планах здійснити евакуацію у 2–3 населених пунктах.

Водночас влада стикається з проблемами: батьки після евакуації повертають дітей назад на території, звідки їх забрали. Зокрема, близько півтора місяця тому, батьки повернули підлітка назад допомагати на городі. Унаслідок російських обстрілів дитина загинула.

Як відбувається цей процес?

Містянам пропонується 3-5 днів, щоб зібрати речі та зв’язатися з волонтерами або Координаційним Центром. Тоді за ними прийдуть та вивезуть у безпечні місця. Як це було у випадку з евакуацією дітей з Куп’янського району до Рівненщини.

  • 2 березня у Куп’янському районі оголосили обов’язкову евакуацію з 10 населених пунктів Вільхуватської громади, а також усієї Дворічанської та Петропавлівської громад. У Куп’янській та Курилівській громаді обов’язкова евакуація передбачена для дітей та маломобільних людей. Завершили її 10 травня – вдалося вивезти 79 дітей.
  • Нагадаємо, що 5 червня, у селі Западне Куп‘янського району близько 21:00 російські окупанти пошкодили трубопровід з аміаком. Унаслідок ворожих ударів відбулася розгерметизація трубопроводу. На місці одразу розгорнули Штаб із ліквідації наслідків ситуації. Пізніше повідомили, що ситуація контрольована.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.