Другий рік місто на півночі Харківщини залишається без газопостачання — це була єдина громада, в яку газ поставлявся з Бєлгородської області РФ.

У жовтні 2023 року начальник Чугуївської РВА Сергій Лебеденко розповідав, що проєкти постачання газу за новими схемами проходили експертизи, але до цього часу про строки відновлення не було жодної інформації.

«Проєкти розробляються, проходять експертизу, але ж ми розуміємо, що їхня реалізація не має життя поки не закінчаться обстріли та бойові дії на території громади», – прокоментував у інтерв’ю Ґвара Медіа начальник Вовчанської МВА Тамаз Гамбарашвілі.

Котельні, багатоповерхові та приватні будинки у Вовчанську ще з радянських часів під’єднані до російського газопроводу — від нього залежало близько 16 тисяч жителів міста. Задовго до повномасштабного вторгнення в регіоні намагалися перепід’єднати постачання. На це потрібні були сотні мільйонів гривень, однак проблема так і залишилася нерозв’язаною.

Читайте більше: «Нас стирають із землі». Як живе Вовчанська громада за декілька кілометрів від кордону з РФ, про обстріли та коли буде газ — начальник Вовчанської МВА Тамаз Гамбарашвілі.

Деякі жителі, особливо у багатоповерхівках, не мають ані газу, ані опалення, тоді як електрика подається зі збоями через постійні обстріли. Де можливо – ставлять буржуйки, або ж просять місцевих переїхати до інших будинків.

Читайте також

У Вовчанську Харківської області за 4 км від російського кордону проживає 3800 людей. У місті залишається близько 22% довоєнного населення, тоді як у громаді з 37 нині близько 11 тисяч.

Армія РФ обстріляла Вовчанськ: є загибла та поранена. Внаслідок обстрілу зайнялася пожежа. Російські війська близько 10:00 сьогодні, 28 грудня завдали ударів з РСЗВ.