Ще планують відкриття двох таких класів у ліцеях громади.

У Валківській громаді відкрили другий «Клас безпеки» в Ков’язькому ліцеї. Першим навчальним закладом, де було обладнано такий клас, став Валківський ліцей ім. О. Масельського. Про це повідомили у Валківській міській раді.

На черзі – облаштування класів безпеки у Старомерчицькому і Шарівському ліцеях.

«Добре, що наші учні навчатимуться правилам дорожнього руху, пожежної, мінної безпеки, основам надання домедичної допомоги, засвоюватимуть алгоритми дій у різноманітних надзвичайних ситуаціях в таких спеціально обладнаних для цього шкільних аудиторіях. Бо мати відповідні знання і вміння актуально завжди, а зараз, у такий складний для всіх нас час, – просто надважливо», – відзначив міський голова Валерій Скрипніченко.

Перший урок у класі спільно провели учитель, медпрацівник та психолог Ков’язького ліцею, а також фахівці ДСНС. Разом з учнями початкової ланки ліцею учасниками цього цікавого і корисного уроку стали й освітяни та керівники громади.

Нещодавно клас безпеки відкрили у Лозівській громаді. Всього у навчальних закладах Лозівської громади вже запрацювало одинадцять «Класів безпеки».

Що таке «Класи безпеки»

Навчальний простір кабінетів, розділений на спеціальні зони – пожежна безпека, мінна безпека, цивільний захист, безпека життєдіяльності, домедична допомога, психологічне розвантаження.

«Класи безпеки» – це всеукраїнський проєкт, мета якого вивчення правил пожежної, мінної безпеки та цивільного захисту, ознайомлення з алгоритмом дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій, формування в учнів навичок надання домедичної допомоги. Проєкт реалізує Міністерство освіти на виконання доручення прем’єра щодо створення безпечних умов для учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану.

За даними Харківської прокуратури, станом на 15 березня через вибухи мін загинуло 1818 людей, з них 74 дитини. Поранено 2751 особу, серед них 216 дітей.

Як захистити дитину від мін:

ДСНС України спільно з Дитячим фондом ООН UNICEF Ukraine, Міністерством освіти і науки та МВС започаткували роботу вебсайту «Все про мінну безпеку» для батьків, вчителів та дітей.

Сайт містить чотири розділи, у кожному з них викладено адаптовану відповідно до віку інформацію про різновиди мін і правила поводження з ними. Також на сайті можна знайти інформацію для батьків про те, як говорити з дітьми про мінну небезпеку та яким головним правилам навчити їх.

Куди звернутися, якщо на приватних територіях знайшли вибухонебезпечний предмет або щоб обстежили території?

  • Залишити заявку через застосунок ДСНС;
  • Через застосунок MineFree;
  • Зателефонувати за номером 101 або 102;

Читати також:

  • У ХОВА розповіли, чи відновиться офлайн-навчання у школах Харківщини.
  • На Харківщині відновлять сім шкіл, що постраждали внаслідок російського вторгнення.
  • Майже 40% шкіл Харківської області мають укриття — ХОВА.
  • На Харківщині пошкоджено понад 35% шкіл — ХОВА.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.