У Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт, який має поліпшити роботу з військовозобов’язаними громадянами за допомогою створення електронного реєстру.

У пояснювальній записці зазначається, що метою цього закону є поліпшення інформаційної взаємодії між різними держреєстрами та установами.

Ветерани війни, особи з інвалідністю внаслідок війни та сімʼї загиблих військових зможуть подавати заяви в електронному вигляді для отримання статусу учасника бойових дій або встановлення особливостей його надання.

Міністерство оборони також отримає доступ до даних військовозобов’язаних громадян віком від 17 до 60 років з різних держреєстрів, включаючи номери телефонів та адреси електронної пошти.

Проєкт Закону № 10062 передбачає внесення змін до законів України про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів та про статус ветеранів війни з метою поліпшення обробки та використання даних для військового обліку та надання статусу ветерана війни під час дії воєнного стану.

Читайте також

  • Міноборони розширило перелік придатних до мобілізації: кого торкнеться.
  • У Раді зареєстрували законопроєкт про обмеження відстрочки від мобілізації студентів.