Національний депозитарій України підписав договір про співпрацю з Центральним депозитарієм Польщі (KDPW) щодо встановлення кореспондентських відносин для проведення операцій «Поставка цінних паперів без оплати». 

Про це повідомляє пресслужба НДУ.

Це дозволить робити перекази цінних паперів за кордон, а саме українські муніципальні облігації. KDPW забезпечуватиме їх облік у депозитарній системі Польщі.

«Розміщення українських муніципальних облігацій на європейському ринку сприятиме залученню капіталу та створенню шляхів збільшення притоку іноземних інвестицій в Україну», – зазначив голова НДУ Олексій Юдін.

У НДУ розказали, що наразі в планах працювати в напрямку подальшого розширення кореспондентських відносин з KDPW, у тому числі щодо можливості обліку корпоративних облігацій та інших фінансових інструментів.

Муніципальні облігації випускаються місцевою владою, як засіб фінансування бюджету розвитку місцевих рад.

Зазначається, що розміщення цих цінних паперів може стати одним із джерел фінансування відновлення українських громад після війни.

На сьогодні в Україні знаходяться в обігу випуски Київської, Харківської та Львівської міських рад. Їх загальна номінальна вартість – понад 3,1 мільярда гривень.

  • Українці повністю розкупили військові облігації «Крим» та «Луганськ».

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.