Загалом у «Дії» українці придбали 82 тисячі військових облігацій. А це – понад 82 мільйони гривень.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

За три тижні розпродали 6,4 тисячі цінних паперів «Крим» і 2,5 тисячі облігацій «Луганськ». Разом це майже 9 мільйонів гривень.   

Нагадаємо, що кожна облігація має назву регіону чи міста, які наразі тимчасово окуповані. Тобто можна купити облігацію Крим, Маріуполь, Донецьк, Луганськ, Маріуполь, Мелітополь, Херсон, Горлівка.

16 вересня Уряд ухвалив постанову, яка дозволить українцям купувати військові облігації через додаток «Дія» або ж у банках (Приватбанку, monobank, ПУМБ, Альфа-Банк, Укргазбанк та Укрексімбанк та інші) чи брокерських компаніях.

Військові облігації – це цінні папери, які випускає держава. У такий спосіб вона позичає гроші в громадян для підтримки економіки та армії. За ці кошти купують зброю, набої, техніку, медикаменти та платять заробітні плати військовим. Це важливо для того, щоб і надалі чинити опір повномасштабній збройній агресії Росії, а також підтримувати громадян України. Повертатиме ці запозичення держава з відсотками.

Як це працює?

Ви купуєте облігації. Стільки, скільки захочете. Коштують від 900 грн. Держава спрямовує ці гроші на перемогу країни. Вам повертається повна сума вкладу з відсотками.

Термін повернення та відсотки кожного виду облігацій різні. Чим довший термін — тим вищі відсотки.