За даними поліції, росіяни викрали дитячого письменника Володимира Вакуленка з дому разом із хворим сином, потім їх повернули. Але через день чоловіка знову забрали й після цього, його вже ніхто не бачив.

Деталі вбивства Володимира Вакуленка розповів начальник Слідчого управління поліції Харківщини Сергій Болвінов під час брифінгу.

Слідством встановлено, що 22 березня окупанти приїхали до будинку письменника та провели там обшук. Після цього вони затримали письменника разом із його 14-річним сином. Сергій Болвінов каже, що росіяни змусили Володимира Вакуленка зняти із себе одяг, щоб виявити на його тілі татуювання з українською символікою. Потім письменника із сином відпустили додому.

24 березня росіяни повернулися і забрали Володимира разом із його рюкзаком, на якому були шеврони «ЗСУ» та «АЗОВ», який чоловік носив із собою навіть під час окупації, відстоюючи власну проукраїнську позицію.

Письменника посадили до автомобіля Ford Transit з маркуванням Z і повезли вбивати. Його тіло знайшли рік тому на місці масового поховання, під номером 319.

Експертизи підтвердили, що це саме Володимир Вакуленко. У його тілі знайшли кулі від пістолету Макарова.

«Нам вдалося з’ясувати — після викрадення Вакуленка допитували та катували. Стріляли біля ніг та змушували піти на співпрацю. Та після всіх знущань письменника посадили до автомобіля Ford Transit з маркуванням Z і повезли вбивати», — розповідає Болвінов.

У вбивстві дитячого письменника Володимира Вакуленка під час окупації Ізюма підозрюють колаборантів із Луганщини Сергія Удоденка «Удод» та Владислава Низкород’єва «Лев».

За даними слідчих, у Вакуленка стріляв Сергій Удоденко, 1974 року народження, а наказ віддав Владислав Нескородьєв, 1990 року народження.

Наразі вирішується питання про оголошення цих громадян у розшук. За попередньою інформацією, вони досі живі. На думку Болвінова, причина вбивства Вакуленка — виключно проукраїнська позиція.

Над справою працювали понад рік, матеріалів зібрали близько 13 тонн.

Довідка 

Володимир Вакуленко – український письменник, поет та громадський діяч. Лауреат міжнародної літературної премії імені Олеся Ульяненка, Лауреат Всеукраїнського конкурсу імені Леся Мартовича, Лауреат міжнародного конкурсу «Коронація слова» (Спеціальна відзнака в номінації «Пісенна лірика»). Нагороджений відзнакою «Срібний тризуб» до 20-ліття Незалежності України за літературні досягнення (2011). 

Він також був незламним патріотом України та учасником Революції Гідності. Його вбили росіяни під час окупації міста.

Нагадаємо, що Володимир зник у березні, а пізніше його тіло знайшли на місці масового поховання в Ізюмі. 28 листопада ДНК-експертиза підтвердила, що тіло, яке знайшли в могилі №319 в ізюмському лісі, належало українському письменнику. 6 грудня у Харкові попрощалися з Володимиром Вакуленком. На церемонію у Свято-Дмитрівському храмі прийшли його 14-річний син Віталій, родичі та знайомі.

Читайте також

  • У Харківському Літмузеї презентували книгу вбитого військовими РФ письменника Володимира Вакуленка.