Харківська школа архітектури відкриває читацький клуб у Львові. Перша зустріч відбудеться 2 грудня.

У закладі повідомили, що бібліотека ХША майже укомплектована, тому час відкривати читацький клуб. Там дискутуватимуть на теми, які стосуються архітектури та міських контекстів. 

На першій зустрічі обговорюватимуть видання «ПІСЛЯ СОЦІАЛІСТИЧНОГО МОДЕРНІЗМУ. АРХІТЕКТУРА, МІСЬКИЙ ДИЗАЙН І ПЛАНУВАННЯ 1980-Х». Це колекція статей 1980-х років з терен Соцблоку, що вперше побачили світ українською мовою. 

Дискусія присвячена явищу післявоєнного модернізму та еволюції уявлень про архітектуру та містопланування у часи Брежнєва і Горбачова. Щоб потрапити до неї треба заздалегідь підготуватися та прочитати наступні матеріали:

  • «Навмисна випадковість українського радмодерну, або дозоване “цікавеньке” в архітектурі кінця 1950-х – початку 1990-х» – Андрій Пучков. (ст. 32-76);
  •  «4 квартали на подолі: відповідь Києва на кризу модерністичного планування» – Світлана Шліпченко, Олександр Анісімов (ст. 276-307)

Модератором дискусії стане Олександр Анісімов, міський дослідник та планувальник. 

Харківська школа архітектури – це приватний заклад вищої освіти, в якому навчають архітекторів і урбаністів. З початку повномасштабного вторгнення перебазувався у Львів. 

  • Харківський академічний театр ляльок отримав премію у Стокгольмі.