9 червня в Харкові проходила нова подія для міста – в Харківській школі архітектури пройшов перший випускний майбутніх архітекторів. Студенти Нульового року Школи закінчили своє дев’ятимісячне навчання і змогли відкрити для себе нові рубежі – хтось отримав нові знання, хтось відкрив двері далі на бакалавріат.

Що ж взагалі відбувається і чому треба приділяти увагу таким подіям?

Заснована два роки тому, ХША має ультрасучасний підхід до проектування освітніх програм і є першим в країні прикладом ВНЗ, який спроектував власну ліцензовану архітектурну програму, абсолютну відмінну від класичної пострадянської системи. Ядром освіти є робота в студіях, де майбутні архітектори будуть працювати над своїми проектами, вивчаючи три блоки гуманітарних, технічних та професійних навичок.

Студенти підготовчого курсу, для якого проводилось Фінальне Ревью, кожного місяця занурювались у дві нових галузі знань та готували проект. Інтенсивний мозковий штурм змінювала робота з матеріалами, за нею комп’ютерні програми, за ними ще відкриття. ЗD моделювання поєднувалось із сучасним мистецтвом, філософія з графічним дизайном, тут же скетчинг, молоток з пилою і соціологія.

І що ж було?

На фінальному рев’ю в масштабній ретроспективі можна було роздивитись проекти студентів, а також побачити презентації останнього з курсів – портфоліо по такому розкладу.

Головною несподіванкою було те, що всі презентації проходили одночасно і зовсім не було можливості відвідати все. Ми витратили час, щоб зібрати всі стріми в одну групу, щоб нарешті подивитись всі презентації. Блок 3, яким був стрім з інстаграму відновити не вдалось.

Блок 1:
Блок 2:

Як відбувається вступ?

Потенційний абітурієнт може подавати заявку через електронний кабінет ЄДЕБО – стандарт Міністерства Освіти України так само як і для всіх освітніх закладів. Важливим етапом є творчий конкурс, який є обов‘язковим і кількість балів за нього є половиною з можливої оцінки.
В червні відбувається прийняття портфоліо та додаткове заняття з оцінки потенціалу до командної роботи. Конкретні оцінки за портфоліо оцінює незалежна комісія.

В кінці червня в ХША проходить освітній підготовчий курс Портфоліо, де потенційні студенти зможуть отримати базові навички з використання цифрових інструментів та отримати практики з проектування портфоліо. 

З 1 липня відкриваються кабінети ЄДЕБО для подачі документів на вступ.

Для вступу важливі обидва критерії – творчий конкурс та бал ЗНО( українська мова та на вибір: математика, історія або іноземна мова).

1 серпня формується фінальний список згідно загального рейтингу згідно ліцензійованої кількості 45 бакалаврів.

Вартість навчання

Вартість навчання 120 000 грн на рік
Довжина навчання 3.5 роки на бакалавріаті
ХША представить 3-5 студентам підтримуючу стипендію 75% від вартості після конкурсу портфоліо.

За підсумками першого року найкращі студенти отримують додаткову стипендію за досягнення.
http://kharkiv.school/bachelor

Вартість навчання на Нульовому році 30 000 грн. Довжина навчання 9 місяців.
http://kharkiv.school/0year

Теги:

#харківська школа архітектури #випускний