Це вже друга в Україні реалізація проєкту «Фабрика-кухня». Першу таку відкрили у грудні в Бучі на Київщині.

У Лозові Харківської області навесні планують розпочати будівництво фабрики-кухні, яка готуватиме обіди для закладів освіти у Лозівській та Близнюківській громадах. Про це повідомила перша леді Олена Зеленська.

«Отже, пішов відлік проєкту, який нагодує ще більше учнів і дошкільнят, бо охопить 14 тисяч дітей Лозівської та Близнюківської громад», – розповіла вона.

За словами Зеленської, такий проєкт є важливим поштовхом для громад, оскільки забезпечить їх робочими місцями та економічним пожвавленням. Зокрема, це також допомога родинам та можливість привчити дітей до здорового харчування.

Що таке Фабрика-кухня

Це інноваційна модель організації харчування, затверджена урядом у 2023 році. Окреме підприємство на своїх потужностях, яке розташовану за межами освітнього закладу, та не може бути розташоване в межах чи на території закладу освіти. Сама фабрика-кухня спеціалізується на приготуванні їжі та її охолодженні – так звана технологія «cook and chill», коли їжа готується, охолоджується та доставляється у заклади освіти в межах однієї або декількох територіальних громад.

Такий підхід дозволяє централізувати виробництво, гарантувати якість, забезпечити однакову якість страв для всіх учнів та заощадити ресурси.

Читайте також

  • Лозівський та Красноградський райони Харківської області цьогоріч планують перейти до офлайн чи змішаної форми, повідомив під час інтерв’ю начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов.