На Харківщині в Люботині відкрили підземну школу. Це перший підземний заклад в області. Ще два планують відкрити в Красноградському та Лозівському районі.

Про це повідомила пресслужба Харківської ОВА.

На створення підземної школи витратили майже 73 мільйони гривень. Кошти виділили з фонду ліквідації наслідків збройної агресії та обласного бюджету.

«Ворог продовжує чинити терор мирного населення та нищити цивільні об’єкти Харківщини. Наше першочергове завдання — вберегти життя людей, а найголовніше — дітей. Укриття найвищого класу безпеки А-4 розраховане на 400 людей», — прокоментував начальник ХОВА Олег Синєгубов.

Освітній простір використовуватимуть уже на цих літніх канікулах для надолуження освітніх втрат. Дирекція закладу наразі розробляє графік навчання в кілька змін, додав начальник Харківської ОВА.

«Маємо на меті створювати якомога більше таких об’єктів на території регіону для повноцінного розвитку нашого молодого покоління», — сказала очільниця Харківської обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко.

Глибина закладання безпечного середовища — від 2 до 4 метрів, залежно від рівня ґрунту. Товщина стін складає близько 400 міліметрів. Крім основної зали, тут є 10 технічних приміщень. Також у приміщенні забезпечили доступ для маломобільних груп населення, відповідно до норм облаштували сантехнічні вузли та підйомники.

На території школи встановили систему електропостачання, опалення, вентиляції, водопостачання, встановлено слабострумні мережі, а також Wi-Fi-зв’язок. На випадок аварійного відключення електрики сховище забезпечено генератором потужністю 10 кВт.

Нагадаємо, у Харкові у 2024 році планують відновити 57 шкіл, які були пошкоджені внаслідок ракетних ударів РФ.

Читайте також

  • У Харкові провели перші уроки в підземній школі — фото