У День поезії, 21 березня Харківський Літмузей спільно з письменницею Вікторією Амеліною запрошує на щорічний фестиваль «Читання на драбині».

Три дні Харківський літературний музей буде відкритий для відвідувачів, уперше після 24 лютого 2022 року. Цьогоріч захід присвячений загиблому письменнику Володимиру Вакуленко.

Програма фестивалю

21 березня

  • О 17:30 перегляд розповідь співробітниці музею Тетяни Ігошиної про щоденник письменника. Українська письменниця та документаторка воєнних злочинів Вікторія Амеліна розповість про те, як у вересні 2022 знайшла щоденник Володимира Вакуленка на звільненій Ізюмщині та відкриє поетичні читання своїм віршем;
  • О 18.00 відбудеться традиційне «Читання на драбині». Модераторка заходу — Діна Чмуж. У рамках читань прозвучать вірші Володимира Вакуленка з нової збірки, яку готує до друку видавництво «Віват»;

22 та 23 березня

  • З 11.00 до 17.30 всі охочі зможуть подивитись щоденник Володимира Вакуленка та послухати за QR-кодом коментар від Тетяни Ігошиної.

«Читання на драбині» — традиційний щорічний поетичний фестиваль у ЛітМузеї, присвячений Всесвітньому дню поезії. У цей день кожен охочий може прочитати власні вірші з драбини. Історія фестивалю триває більше 10 років. Колись драбину спонтанно використали поети замість сцени в садочку музею і так вона стала незмінним символом цього дійства.

  • Володимир Вакуленко – український письменник, поет, громадський діяч. Лауреат міжнародної літературної премії імені Олеся Ульяненка, Лауреат Всеукраїнського конкурсу імені Леся Мартовича, Лауреат міжнародного конкурсу «Коронація слова» (Спеціальна відзнака в номінації «Пісенна лірика»). Нагороджений відзнакою «Срібний тризуб» до 20-ліття Незалежності України за літературні досягнення (2011). Загинув під час російської окупації в Ізюмі.
  • Харківська художниця Діна Чмуж збирає кошти на тепловізори. За найбільший донат віддасть картину «Тримати.2022» 50/70, полотно, акрил.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.