Куп’янська окружна прокуратура Харківської області направила до суду обвинувальний акт у колабораціонізмі щодо 53-річної жінки за ч. 3 ст. 111-1 КК України.

До повномасштабної війни обвинувачена працювала заступником директора ліцею у Куп‘янську. Як визначило слідство, під час окупації міста жінка погодилась співпрацювати з ворогом. Зокрема, торік у червні вона стала «т. в. о. директора» цього ж ліцею.

Незаконно обрана директорка впроваджувала стандарти освіти РФ до навчального процесу та збирала списки вчителів, згодних на співпрацю з окупаційною адміністрацією. Серед цього, освітянка повідомила викладачам та батькам учнів, що навчання проводитиметься виключно російською мовою. Готувала до видачі атестати про основну загальну освіту російського зразка.

Справу щодо «директорки» розглядатимуть у Новомосковському міськрайонному суді Дніпропетровської області.

Читати далі: Харківська обласна прокуратура заочно повідомила про підозру 53-річному чоловіку в колабораціонізмі за ч. 7 ст. 111-1 КК України. Як встановило розслідування, місцевий добровільно працевлаштувався до «народної міліції». Спочатку чоловік обійняв посаду «в.о. дільничного», згодом — отримав підвищення до «в. о. оперуповноваженого Ізюмського відділення народної міліції». 

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.