Харківська обласна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт щодо п’ятьох чоловіків у справі про шахрайство за допомогою незаконних операцій.

Як заявляють слідчі, у березні 2021 року 23-річний чоловік разом із п’ятьма спільниками вигадав шахрайську схему, щоб обманювати людей, які розміщують оголошення про продаж товарів онлайн.

Обвинувачені реагували на оголошення потерпілих, які пропонували свої товари, та узгоджували з ними деталі щодо послуги доставки, зазначають у прокуратурі.

Один з обвинувачених / Фото: Харківська обласна прокуратура

Зокрема, чоловіки відправляли фішингові посилання потерпілим, які при переході на них потрапляли на підроблений «сайт-близнюк», де люди вводили реквізити своїх банківських карток. Дані потрапляли в руки обвинувачених, які потім виводили гроші з карток потерпілих на свої рахунки.

Правоохоронці провели обшуки та вилучили ноутбуки, телефони, «чорнові» записи, банківські карти та SIM-картки, йдеться у повідомленні. 

Речі, що знайшли під час обшуку / Фото: Харківська обласна прокуратура

За словами слідчих, жертвами шахрайства стали близько 20 людей. 

П’ятьох обвинувачених судитимуть у Київському райсуді Харкова. Ще одного чоловіка, що переховується, оголошено в розшук. Їм загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Читайте також

  • У Харкові чоловік, який навів ракети на будівлю ОДА, отримав довічне ув’язнення