Підприємці створять близько 20 тисяч нових робочих місць.

Майже 9 тисяч українців стали переможцями грантової програми «Власна справа» від початку її дії та отримають від держави 2,1 мільярда гривень на старт або розвиток бізнесу. Про це повідомила заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна. 

«315 українців визначені переможцями чергової, дев’ятнадцятої, хвилі подачі заяв на мікрогранти. Вони отримають 75 млн грн на старт або розширення свого бізнесу. В процесі реалізації своїх бізнес-проєктів ці підприємці створять майже 20 тисяч нових робочих місць», – зазначила Тетяна Бережна. 

Більшість мікрогрантів останньої хвилі отримали жінки – 60%. Чоловіки отримали 40%. Найпопулярнішими сферами є ремонт автотранспортних засобів, заклади харчування, переробна промисловість, соціальна допомога та охорона здоров’я,

Довідка

Програма «Власна справа» передбачає допомогу підприємцям на розвиток власного бізнесу. Кожен переможець отримує від 50 до 250 тисяч гривень. Кошти можна витратити на придбання або лізинг обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщення. Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. 

Обов’язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць залежно від суми гранту. Українці, що отримали мікрогранти у 2022 році, створили близько 8000 нових робочих місць.

Читати також:

  • 12 тисяч підприємців протягом року відкрили бізнес у Харкові.
  • Уряд Німеччини виділить 700 тисяч євро на відновлення інтернету на деокупованих територіях України.