За даними слідства, чоловік отримував завдання від «куратора» з російських спецслужб та «шпигував» за місцями базування українських військових та пересуваннями техніки.

Харківська обласна прокуратура направила до суду обвинувальний акт щодо 51-річного харків’янина, якого підозрюють у співпраці зі спецслужбами РФ та передачі даних про розташування та переміщення української техніки та особового складу. 

Слідством встановлено, що на мешканця Харкова через «Телеграм» вийшов представник російської федерації, який входить до кола джерел інформації співробітників головного управління генерального штабу ЗС РФ. Від нього харків’янин отримав завдання встановити у місті розташування, переміщення особового складу ЗСУ та озброєння.

«Для цього харків’янин об’їжджав місцевість на власному велосипеді і приховано фіксував напрямки руху колон української військової техніки та локації укріпрайонів і фортифікаційних споруд. Також чоловік «шпигував» за місцями базування українських захисників», – ідеться в повідомленні.

За даними слідства, чоловік у розмові з «куратором» описував зовнішній вигляд техніки та навіть намалював ескіз. Представник РФ ідентифікував її як ракетну артилерійську систему «HIMARS». Усю інформацію підозрюваний передавав у листування, а щоб приховати сліди, одразу видаляв повідомлення.

Чоловіка затримали у червні 2023 року. Наразі він перебуває під вартою. Йому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на 15 років або довічне ув’язнення.

Читайте також

  • Харківська обласна прокуратура направила до суду обвинувальний акт щодо двох чоловіків, яких підозрюють у державній зраді. За інформацією слідства один з підозрюваних, 19-річний хлопець, через «Telegram» зв’язався зі спецслужбами РФ, погодився на співпрацю та запропонував своєму другові долучитися. 
  • Російського військового, який під час окупації Харківщини вчиняв крадіжки та знущався з цивільного населення судитимуть в Орджонікідзевському районному суді Харкова.