Комунальне підрядне спеціалізоване підприємство по ремонту і будівництву автошляхів міста Харкова «Шляхрембуд» підписало договір на придбання фарб для дорожньої розмітки за 8 663 859 грн, про це стало відомо з моніторингу системи Prozorro.

Єдиним учасником тендеру стало ТОВ «Будівельна компанія «Смартбуд Девелоп». Підприємство спочатку подало пропозицію нижчу на 365 807,2 грн від початкової очікуваної вартості (28 369 577,20 грн), але потім внаслідок підписання додаткової угоди значно зменшилася і сума – до понад 8,6 млн грн, і кількість поставленої фарби – до 76 020 кг (спочатку було 242 580 кг).

Специфікації фарб, які постачатимуть КП у Харкові / Джерело: Prozorro

Ціна вказана у специфікації є нижчою, ніж у Словенії – країні, де фарба SIGNOCRYL виробляється (Helios TBLUS, d.o.o у місті Домжале).

Вартість 30 кг білої фарби SIGNICRYL HS для розмітки на словенському маркетплейсі Mavrica / Скриншот: mavrica.si

За офіційним курсом НБУ станом на 22 травня 2024 року 1€ = 43,26 грн, таким чином 30 літрів коштують 4 911,3 грн, а 1 літр такої фарби 163,71 грн, тоді як ТОВ «Будівельна компанія «Смартбуд Девелоп» в Україні поставив харківському КП за 112,8 грн.

Таким чином постачання фарби словенського виробництва в Україні коштує дешевше ніж на маркетплейсі у країні виробника.

Про ТОВ «Будівельна компанія «Смартбуд Девелоп» – компанію, яка продала фарбу харківському КП

ТОВ «Будівельна компанія «Смартбуд Девелоп» зареєстровано наприкінці грудня 2022 року, має статутний капітал у 500 гривень. Підприємство зареєстрував Сергій Секо, проте станом на цей час його кінцевим бенефіціаром є Ігор Ісаєв з Полтавщини.

У ТОВ 72 види економічної діяльності, наприклад – виробництво електроенергії, виробництво інших дерев’яних будівельних конструкцій і столярних виробів, будівництво залізниці, метро, мостів і тунелів, а також діяльність з дизайну та ветеринарна діяльність.

Підприємство здебільшого брало участь у 2023-2024 роках у тендерах Управління ЖКГ виконкому Полтавської міської ради та в громадах Полтавщини. Переможних лотів – 26, загальна сума отримана від виграних публічних закупівель становить майже 23 млн грн.

ТОВ «Будівельна компанія «Смартбуд Девелоп» стало відомим після того, як виграло тендери на 3,8 та 6,7 млн грн на завершення ремонту зупинок у Полтаві. За даними інтернет-видання Полтавщина, станом на квітень 2024 року ремонтні роботи не почали, а прокуратура звернулася до суду, щоб скасувати договори підрядів на ремонт зупинок, які міське УЖКГ уклало майже чотири роки тому.

На початку лютого 2024 року Полтавський окружний адмінсуд задовольнив клопотання Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби щодо залучення як третьої сторони ТОВ «Будівельна компанія «Смартбуд Девелоп», у розгляді позову Управління ЖКГ Полтавської міської ради щодо скасування висновку держаудиторів.

Цей документ стосується перевірки тендерної процедури закупівлі послуг на капітальний ремонт десятка зупинок в мікрорайоні «Левада» та в центрі Полтави. Перевіривши закупівлю, державні аудитори вирішили, що відбулися порушення під час подання документів тендерної пропозиції, тому зобов’язали УЖКГ скасувати договір з ТОВ «Будівельна компанія «Смартбуд Девелоп» на понад 6,5 млн грн. Це рішення управління житлово-комунального господарства оскаржувало в суді.

На цю тему

У Харкові орендуватимуть трамваї за понад 3,3 млн грн без тендеру. КП «Жовтневе трамвайне депо» уклало угоду з ТОВ «Технології Електротранспорту» на оренду трамваїв з водіями та без на загальну суму в 3 340 800 грн. 

Компанія дотична до чоловіка ексчиновниці Харківської міськради ремонтуватиме шпиль альтанки Дзеркального струменя. Місцеве СКП «Харківзеленбуд» визначилося з переможцем публічної закупівлі на поточний ремонт шпиля по вулиці Сумська, 32 за 1 750 212,49 грн.