Монумент встановлено поряд із будівлею Харківського обласного палацу дитячої та юнацької творчості.

Сьогодні, 4 червня, у центрі Харкова відкрили пам’ятник, присвячений загиблим дітям, які постраждали внаслідок збройної агресії рф. На відкриття приїхала Перша Леді України Олена Зеленська. Про це повідомили у пресслужбі ХОВА.

«Важко відкривати пам’ятники загиблим. Особливо якщо ці загиблі – діти. Адже діти мають жити. Як мали жити маленькі мешканці розбитих російськими ракетами будинків по всій країні. Повинні були жити всі пасажири автівок з написом «Діти», розстріляних окупантами», – сказала Олена Зеленська.

За 15 місяців злочинної війни росіяни вбили на Харківщині 76 дітей. Наймолодшій жертві путінських злочинів було всього 5 місяців. Понад 200 дітей отримали поранення. Загалом в Україні через повномасштабне російське вторгнення загинули 485 дитини. Майже тисячу, а це 992 дитини, було поранено. Ще 393 маленьких українців та українок зникли безвісти.

Державний національний ресурс Діти війни наводить статистику щодо депортованих дітей — їх 19 505 осіб, за офіційними підрахунками. Повернути вдалось 371 дитину.

«Нехай цей пам’ятник стане вічною згадкою про безневинних жертв російських терористів та символом невідворотного покарання за жахливі злочини окупантів. Я хочу подякувати за сприяння Першій Леді України Олені Зеленській, за ініціативу народному депутатові Павлу Якименку, талановитому автору скульптурної композиції Михайлу Ятченку та меценатам, які допомогли у реалізації створення цього меморіалу», –  зазначив Олег Синєгубов.

Монумент загиблим дітям у Харкові / Фото: ХОВА

Монумент загиблим дітям, що встановили у Харкові, створив скульптор Михайло Ятченко. Він складається з фігур двох дітей, які злітають над гранітною глибою, що уособлює вибух. Дітей скульптор зобразив у образі ангелів з обгорілими крилами.

На вертикальній полірованій площині каменю верхнього блоку нанесено текст: 

«Маленьким янголам, які так рано зустрілись з людською жорстокістю та, на жаль, ніколи не стануть дорослими…».

Пам’ятник встановили на Сумській, 37. На створення монумента пішов майже рік.

Читати також:

  • Діти війни — єдина платформа, що надає актуальну інформацію про дітей, які постраждали внаслідок російської агресії проти України. Кількісні показники оновлюються щодня.
  • Омбудсмен розповів, скільки українських дітей депортувала РФ
  • Злочин без покарання: анонсували книгу про викрадених росіянами українських дітей

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.