В «Укрзалізниці» підтримують пропозицію. Тепер петицію має розглянути президент.

Петиція, в якій просять впровадити жіночі вагони у потягах «Укрзалізниці», набрала необхідні 25 тисяч голосів. Тепер її має розглянути президент України Володимир Зеленський. 

Звернення з’явилося на сайті Кабінету Міністрів України 15 травня. Автори петиції просять виділити принаймні по одному окремому вагону для жінок і для чоловіків в усіх потягах «Укрзалізниці», час слідування яких складає понад шість годин. Додатково пропонують додати фільтр «стать» під час купівлі квитка.

Зазначається, що відомі випадки навʼязливої поведінки, умисних дотиків і навіть зґвалтувань у купейних вагонах. Крім того, жінки й чоловіки можуть відчувати дискомфорт, коли в них є потреба змінити одяг.

«Виділення принаймні одного окремого вагону для жінок та одного вагону для чоловіків зможе зробити поїздки безпечнішими та запобігти негативному досвіду пасажирів. У зв’язку з цим просимо зробити це можливим», – ідеться у тексті петиції.

В «Укрзалізниці» відреагували на звернення позитивно. Та пообіцяли, що жіночі купе будуть. 

Також у підприємстві додали, що планують різноманітні заходи для забезпечення безпеки пасажирок, включаючи тривожні кнопки, відеоспостереження, посилене патрулювання та невідворотне покарання за будь-які доведені прояви домагань.

Жіночі вагони будуть доступні для:

  • жінок,
  • трансжінок,
  • мам з дітьми до 6 років будь-якої статі.

Маршрути, на яких будуть введені жіночі купе, ще не визначили. Втім, у компанії відзначили, що це будуть маршрути далекого сполучення, де пасажири проводять багато часу у дорозі.

Купити квитки на жіночі купе можна буде через мобільний застосунок Укрзалізниці, а сама функція буде включена у майбутньому оновленні додатка.

Читати також:

  • Міжнародне рейтингове агентство S&P підвищило рейтинг Укрзалізниці. До теперішнього рівня «ССС+» Standard&Poor’s підвищувало кредитний рейтинг Укрзалізниці ще в липні 2021 року. Таке рішення обумовили успішним випуском п’ятирічних єврооблігацій компанії на суму $300 мільйонів. Втім, торік у червні рейтинг знизили до рівня «ССС», а в серпні — до «ССС-».
  • До кінця року 16 поїздів «Інтерсіті+» планують обладнати інтернетом від Starlink
  • З Харкова до Праги без пересадок: Чеська залізниця ввела єдиний квиток

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.