28 серпня о 19:00 у Харкові відбудеться презентація книжки Володимира Вакуленка-К «Я перетворююсь…».

До книги увійшли щоденник окупації, який автор вів у лютому-березні 2022 року, та його вибрані вірші. Надрукували збірку у видавництві Vivat за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Щоденник Володимира Вакуленка-К. — це записи, що містять думки та спостереження письменника про початок повномасштабного вторгнення та окупацію Ізюма та його рідного села Капитолівки на Харківщині.

У своїх записах Володимир розумів, що в нього мало шансів вижити — бо він українець, волонтер, активіст та має гідність. За день до викрадення Володимир закопав щоденник під вишнею на своєму подвір’ї, сказавши батькові віддати українським військовим.

Окрім щоденника в книзі можна прочитати вибрану поезію Володимира Вакуленка-К. для дітей і дорослих, а також історії від друзів, колег та очевидців, що занурять у хроніку перших місяців повномасштабної війни росії проти України.

На заході будуть:

  • Олена Ігнатенко — мати Володимира Вакуленка;
  • Юлія Какуля-Данилюк — працівниця Капитолівської сільської бібліотеки Оскільської ОТГ Ізюмського району Харківської області;
  • Тетяна Пилипчук — директорка Харківського літературного музею;
  • Олена Рибка — редакторка сучасної української літератури видавництва «Vivat».

Модеруватиме розмову Тетяна Терен, виконавча директорка Українського ПЕН.

Щоби потрапити на захід, необхідно попередньо зареєструватися за посиланням.

Володимир Вакуленко-К. — український письменник, якого викрали у березні 2022 року під час окупації Ізюмщини російськими військами. 28 листопада 2022 року ДНК-експертиза підтвердила, що тіло, яке знайшли в могилі № 319 в ізюмському лісі, належало Володимиру. Він був убитий двома поcтрілами, точна дата та обставини вбивства достеменно невідомі. Після звільнення Ізюмщини від окупантів щоденник Володимира знайшли його батько та письменниця Вікторія Амеліна, яка загинула від російської ракети в Краматорську 27 червня 2023 року.

Читайте також

  • Володимир Вакуленко посмертно отримав спецвідзнаку від Міжнародної асоціації видавців.