Міжнародна асоціація видавців IPA присудила спеціальну премію Prix Voltaire для вбитого українського дитячого автора та поета Володимира Вакуленка.

Лавреатом став іракський видавець Мазен Латіф Алі. Він заснував видавництво Dar Mesopotamia та опублікував низку книжок, у тому числі багато про єврейські громади та окремих євреїв Іраку. 31 січня 2020 року його викрали, і відтоді немає жодних відомостей про його місцеперебування.

Лавреат спеціальної премії IPA Prix Voltaire Award 2023 Володимир Вакуленко — автор 13 книг. Він писав про спадщину свого краю, поезію, а також дитячі книжки.

Був лавреатом кількох українських та міжнародних літературних премій і був відомий своєю патріотичною позицією — підтримував Революцію Гідності 2014 року та допомагав українським військовим на Харківщині з початку російського вторгнення. Його двічі заарештовували після російського вторгнення в Україну. Другий раз його не відпустили. Його тіло знайшли в одному з братських поховань в Ізюмі.

Премію від імені Володимира Вакуленка отримала українська письменниця та дослідниця воєнних злочинів Вікторія Амеліна.

«Я українська письменниця, кажучи від імені свого колеги Володимира Вакуленка, який, на відміну від мене, не пережив ще одну спробу арешту. Російська імперія стерла українську ідентичність. Українська літературна спільнота вдячна за нагороду. Ця нагорода є унікальною, значущою та зворушливою для нас, зокрема тому, що жоден із сотень інших українських письменників, які, як Вакуленко, були вбиті в українській історії, ніколи не отримував такої міжнародної нагороди посмертно. Впевнений, що Володимир Вакуленко хотів би присвятити цю нагороду і їм», — сказала письменниця.

Номінантами на премію Вольтера стають видавці або окремі особи, групи чи організації, які публікують суперечливі твори під тиском, погрозами, залякуванням чи переслідуванням із боку урядів, інших органів влади чи приватних інтересів.

  • Сину загиблого письменника Вакуленка видали паспорт громадянина України.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.