Основою для розробки концепції міста стане будівництво наукового парку з житловою забудовою на зруйнованій частині ТЦ «Барабашово».

Пілотний проєкт має назву «Наукове сусідство». Він представить високотехнологічні індустрії, дослідження та стартапи для відновлення промислової бази міста. 

«Це стане основою дослідження – містобудівного плану бульварів, вулиць, площ, парків та озеленення з вказівками щодо висоти та відступу будівель із виділеним зонуванням. Цей проєкт стане місцевим і міжнародним магнітом для талантів, що позиціонуватиме Харків на передовій інновацій, технологій та урбанізму», – йдеться у заяві Norman Foster Foudation.

Виконуватиметься проєкт командою NFT разом з місцевими архітекторами та харківською владою. 

За словами Нормана Фостера, це буде велика локація з університетами, житловими будинками, науковими лабораторіями, інфраструктурою для відпочинку.

Забудови будуть максимум шість-сім поверхів, розділені на квартали з озелененням.

«Фокус буде спрямований на людину: як їй зручно ходити, де паркувати машину. На цей науковий парк приїжджатимуть дивитися туристи», – коментує Норман Фостер.

Зазначається, що це один з п’яти проєктів, з яких складатиметься майбутній генплан. Інші чотири мають назви «Спадщина», «Ріки», «Промисловість» та «Житло».

Мета проєкту «Спадщина» – закріпити підходи до відновлення історичних будівель та використання навколишніх громадських просторів в центрі міста. 

Проєкт «Ріки» розробляють, щоб перетворити 6-кілометрову смугу між річками Харків і Немишля на екологічний, пішохідний та велосипедний простір, що полегшить транспортну розв’язку. 

Проєкт «Промисловість» відповідає за галузевий розділ. Він має забезпечити модернізацію промисловості в місті. 

Проєкт «Житло» – це модернізація наявних панельних житлових кварталів для створення безпечного, сучасного та енергоефективного житла по всьому місту. 

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.