14 грудня відбулася зустріч представників експертної групи, яка співпрацює із Фондом Нормана Фостера з питань урбаністики ​​для формування стратегії розвитку Харкова.

На брифінгу були голова групи харківських архітекторів-експертів Дмитро Фоменко, архітекторка та волонтерка Ольга Клейтман та архітектор і харковознавець Максим Розенфельд.

Нагадаємо, що 27 травня мер міста Ігор Терехов розповів, що відомий архітектор Норман Фостер розробляє генплан Харкова. І сьогодні представники обговорювали, чому це важливо.

Представники експертної групи зазначили, що для створення генплану, вони створили маніфест на 40-ка сторінках із загальними та конкретними проблемами. У ньому виокремили 15 глобальних питань, зокрема це стосується річок, відбудови житла та транспортної розв’язки. Крім того, ще створили додатки на 100 сторінках, щоби показати, які є проблеми.

Ольга Клейтман розповіла, що одна з найбільших проблем — це спальний район Салтівка (пів мільйона людей):

«Також сюди входить ХТЗ, Рогань та Горизонт — це звідки щодня люди їздять у центр міста на роботу. Крім того, ми маємо точкову забудову в центрі, транспортні проблеми. Тому запропонували на площі, де звільниться місце від Барабашово, збудувати щось, щоб люди там мали роботу. Наразі цей майданчик на розгляді».

Дмитро Фоменко коментує цей план так:

«Якщо порівняти Харків із хворою людиною, то ми визначили його найгостріші проблеми, хоча їх насправді набагато більше, але ми виокремили найбільш значущі. Далі показали як ми бачимо подальший розвиток. Потім ми сформували нашу візію та надали до Фонду Фостера. Нині ми очікуємо на реакцію, сподіваємося, що експерти проаналізують те, що ми зробили й нададуть відповідь».

Максим Розенфельд зазначив, що кожне питання, яке вони розглядають впродовж останніх пів року — це все дані розвідки, тому не можуть показувати кожен пункт:

«Все, що ми збираємо й передаємо міжнародним партнерам — це розвіддані, оскільки ми знімаємо все місто. Це зумовлено умовами воєнного часу, тому не розголошуємо багато про стратегію розвитку».

Для того, щоб створити стратегію розвитку, архітектори розповіли про Харків, надали історико-опорний план, показали наявні проблеми, згенерували концепцію розвитку міста.

Норман Фостер – найбільш відомий британський архітектор, лауреат Прітцкерівської премії 1999 року, засновник студії Foster + Partners. Зараз Фостеру 86 років, кар’єру він починав ще в 1950-х, а свою студію заснував у 1967-му.

Найвідомішими проєктами Фостера є хмарочос у Лондоні, який називають Gherkin через його форму, кампус Apple у формі кільця, будівля HSBC у Гонконзі, лондонську мерія, найвищий у світі віадук Мійо у Франції.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.