Сьогодні про це повідомив письменник та співак Сергій Жадан після розмови з мером міста Ігорем Тереховим.

Ще вчора, 22 лютого, на засіданні міської комісії з питань топоніміки обговорили питання вшанування загиблих внаслідок російської агресії учнів та випускників шкіл.

Згадували і 15-річного Даню Дідіка, який був смертельно поранений під час Маршу Єдності 22 лютого 2015 року. Його іменем хотіли назвати школу №11, в якій він вчився. Втім, далі пам’ятної таблички справа не пішла.

«Школа №11, де навчався Даня Дідік, — школа справжніх героїв. Її випускник, військовослужбовець Василь Мельников ще у 2003 році ціною власного життя врятував курсанта. І сьогодні на стінах школи є меморіальна табличка йому та Данилу Дідіку. Ще два випускники цієї школи загинули під час війни: Данило Семененко під Луганськом, нагороджений Указом Президента України орденом «За мужність» 3-го ступеня, та Олександр Кравченко, який звільняв Харківську область. Два тижні тому до міського голови звернулася ініціативна група випускників школи №11 щодо присвоєння навчальному закладу імені Данила Семененка. Чиє ж ім’я присвоювати школі — Данила Дідіка, Данила Семененка чи Олександра Кравченка?», — зазначила директорка департаменту освіти Ольга Деменко.

Врешті-решт, після розмови з мером Харкова Ігорем Тереховим, Сергій Жадан підтвердив новину про присвяту школі імені Данила Дідіка.

Хто такий Даня Дідік?

Хлопець вчився у харківській школі №11, займався плаванням, вільною боротьбою, дзюдо, самбо, грав у дитячій футбольній команді харківського Металісту.

Разом з тим, як учасник фанатського та патріотичного руху виступав за єдність та незалежність України після початку агресії Росії у 2014 році.

У річницю перемоги Революції Гідності 22 лютого 2015 року, Данило брав участь у ході на підтримку єдності України. Не встигли активісти пройти і ста метрів, як стався теракт. Хлопець ішов попереду колони, тому потрапив у епіцентру вибуху та отримав тяжку черепно-мозкову травму.

Травма призвела до коми. Наступного дня, не приходячи до тями, Данило помер. Тоді від вибуху міни, закладеної проросійськими терористами, загинули ще троє учасників маршу:

  • Микола Мельничук (18 років),
  • Вадим Рибальченко (37 років),
  • Ігор Толмачов (52 роки).

У 2018 році петиція харків’ян про присвоєння школі імені Данила Дідіка набрала необхідні 5 тисяч голосів. Тодішній мер Геннадій Кернес обіцяв провести громадські слухання та ухвалити відповідне рішення, але нічого зроблено не було.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.