«Книга катів українського народу» створена за ініціативи президента України Володимира Зеленського.

Проєкт збирає докази воєнних злочинів в Україні та тих, хто їх скоїв. Станом на 23 лютого, база містить дані про приблизно 1 700 катів. По Харківській області зафіксовано близько 109.

На сайті проєкту сказано, що воєнні злочини не мають строку давності, а тому, ті, хто записані в книгу катів не будуть забуті, доки не заплатять за свої злочини.

«Повномасштабні воєнні злочини Росії проти України почалися 24 лютого 2022 року. Згідно з даними Генерального прокурора України, в Україні наразі розслідують понад 54 000 справ про воєнні злочини РФ. Зафіксовані численні випадки руйнувань житлової інфраструктури, вбивств мирних жителів та мародерства з боку російських військових на захопленій українській території», — йдеться на сайті проєкту.

Українці також можуть доповнювати «Книгу катів» звернувшись за електронною адресою [email protected]. Ті, хто постраждав від дій російських військових, можуть упізнати злочинця та надати додаткові відомості, які будуть використані, щоб зафіксувати злочин та домогтися вироку можуть розповісти.

Читайте також:

  • Парламентська Асамблея Ради Європи за терміновою процедурою провела дебати та ухвалила резолюцію щодо правових аспектів та аспектів прав людини в агресії РФ проти України.
  • Як зафіксувати воєнний злочин, якщо ви — цивільний? Розповідаємо про додаток eyeWitness.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.