11 липня меморіальні дошки із прізвищами радянських діячів Сталіна, Ватутіна і Конєва демонтували у сквері поряд зі станцією метро «23 серпня». Про це повідомили в телеграм-каналі «Деколонізація. Україна».

Демонтовані меморіальні дошки / Фото: t.me/DecolonizationUkraine

10 липня у цьому ж парку демонтували макети радянських орденів із зображенням Кремля, серпа та молота.

Демонтовані радянські ордени / Фото: t.me/DecolonizationUkraine

«Поруч, розташовано величезний пам’ятник радянському солдату. Один з найбільших в Україні. І ми вважаємо, що його теж треба прибрати», — зазначили активісти.

Читайте також

  • Міністерство культури та інформаційної політики підтримало пропозицію Міністерства освіти та науки про скасування рішення Національної комісії зі стандартів державної мови щодо зміни назв населених пунктів в Україні, оскільки рішення Нацкомісії не відповідає законодавчим вимогам
  • У Харкові перейменували низку вулиць на честь загиблих героїв. Відтепер вулиці Плеханівська, Державінська та Броненосця «Потьомкіна» носитимуть імена полеглих військових, зокрема, харків’ян. 
  • Залужне замість Ватутіного: Рада підтримала перейменування села на Харківщині. Ще 19 січня мешканці села звернулися до Харківської обласної ради з проханням перейменувати Ватутіне на Залужне, на честь Головнокомандувача Збройних Сил України Валерія Залужного.