З 4 вересня в Україні стартує новий навчальний рік, у Харківській області більшість закладів освіти розпочнуть його онлайн. В облцентрі планують частково впроваджувати змішане навчання для школярів на п’яти станціях метро. 

Про те, як школярі навчатимуться під землею, розповіла очільниця Департаменту освіти Харківської міської ради Ольга Деменко під час брифінгу 31 серпня.

Навчальні класи

Шкільний клас у метро буде на 10 кв. метрів менше звичайного та матимн площу 40 кв. метрів. В такому класі навчатиметься до 20 дітей. У класі будуть одиночні парти, дошки та інше обладнання.

Класи будуть збірними. Тобто хтось виявив бажання з однієї школи, хтось – з іншої, і так далі формується збірний клас в масштабах району, розповідає Деменко.

«При цьому кожна дитина залишає за собою право повернутися до своєї школи. Це тимчасовий клас на час війни. Батьки, якщо їм не сподобається або вони передумають або зміняться обставина, можуть повернутися до онлайн навчання у своїй школі», — каже посадовиця.

Освітній процес 

Офлайн діти навчатимуться 2-3 дні в тиждень та 3-2 дні — онлайн. Вести уроки буде один і той самий вчитель. 

«Щодо формату уроків це будуть основні уроки. Наприклад для початкової школи: читання, математика,письмо. Для середньої, наприклад, це буде українська мова література, математика, історія», — зазначає Деменко.

Уроки йтимуть за таким же розкладом, як і онлайн. Єдина відмінність — офлайн проводитимуть по 3 уроки у дві зміни

Перша зміна: з дев’ятої години до 12-ї години. Потім ми прибираємо та провітрюємо класи і з 13-ї по 16-ту друга зміна. Тобто в одному класі в один день працює два класи.

Трансфер

Близько 20 автобусів міськрада задіє для довозу школярів до їхніх класів.

«По кожному району будуть маршрути. Автобуси будуть привозити дітей до станції метро і будуть відвозити їх знову. В кожному автобусі обов’язково буде педагогічний працівник. Він прийме дитину із рук батьків і потім привезе її», — зазначає Деменко.

Автобуси забиратимуть школярів від їхніх шкіл або батьки самотужки відвозитимуть їх.

Читайте також

Харківські школярі навчатимуться на п’яти станціях метро:

  • Перемога,
  • Університет,
  • Метробудівників,
  • Тракторний завод,
  • Академіка Павлова.

«На кожній із п’яти станцій різна кількість класів. Наприклад на Перемозі їх буде п’ять, а на Університеті — сім. На інших станціях — по два кабінети. Загальна кількість кабінетів — 17», — зазначила Деменко.