Такі конструкції встановлюють у найбільш постраждалих від війни регіонах, де заклади первинної медичної допомоги були значно пошкоджені або зруйновані російською армією.
На Харківщині, у селі Липці та Кам’янка, встановили нові модульні клініки первинної медичної допомоги. Це збірні медичні блоки, які можна встановити на місці за 10-14 днів та оперативно надавати допомогу пацієнтам. У Липецькій модульній «первинці» на день зможуть обслуговувати до 45 людей. В Кам’янці – до 20-30 осіб. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.
«Разом з Міністерством охорони здоров’я ми забезпечуємо інфраструктуру, де лікарі та медсестри можуть надавати основні послуги первинної медичної допомоги, особливо для пацієнтів із хронічними захворюваннями в регіонах, де потреби є найвищими. Ми підтримуємо громади на передовій та допомагаємо у вирішенні проблеми з доступом до життєво важливої первинної медичної допомоги та ліків», – зазначив представник ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт.
За інформацією МОЗ, медзаклад у селі Липці буде обслуговувати громаду – близько 6700 людей, з якими працюватимуть 5 лікарів. У модульній клініці у селі Камʼянка працюватимуть мобільні бригади у складі лікаря та медичної сестри. Крім того, плануються виїзди вузьких спеціалістів за потреби, зокрема кардіолога, гінеколога, хірурга та інших. Постійно у клініці чергуватиме медична сестра.
Модульні медзаклади готові до роботи в умовах блекаутів – вони обладнані генераторами та вентиляторами, які підтримують оптимальне середовище у медзакладі.
Нагадаємо, станом на жовтень 2023 в Харкові зруйновано 77 медичних установ, про це розповів мер міста Ігор Терехов під час форуму «Мерів 2023» у Женеві. Усього в області через повномасштабне вторгнення пошкоджено або зруйновано 345 медичних установ.
Також, на Харківщині нещодавно виділили 126,9 мільйона гривень на відновлення семи медустанов. Зокрема, відновлюватимуть Ізюмську районну лікарню, на яку допомагає зібрати кошти Фундація Олени Зеленської. Це найбільша медустанова на Харківщині, яка є опорною лікарнею.