5 березня відбулася презентація проєкту з розвитку просторового планування у громадах Харківської області. У ньому візьмуть участь три громади регіону: Солоницівська, Пісочинська та Роганська, повідомляє журналістка Ґвара Медіа.

Як зазначив на презентації начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов, Харківщина стала другою областю в Україні, яка отримає фінансування на цей проєкт від Програми USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО).

«Харківщина сильно постраждала. Напевно, найбільше з усіх деокупованих територій. Наразі зафіксовано 44 тисячі об’єктів, що були зруйновані або пошкоджені. У проєкті будуть брати участь зокрема громади, які перебували під окупацією деякий час», — розповів Синєгубов.

У рамках проєкту Пісочинська та Роганська громади мають доопрацювати комплексний план просторового розвитку, а Солоницівська має розробити такий план.

Однак наразі немає конкретики стосовно того, які кроки будуть здійснені у рамках проєкту у трьох громадах Харківщини.

Також начальник ХОВА сказав, що у майбутньому цей проєкт планують розширити до всіх громад області у рамках останнього етапу децентралізації.

Організатори проєкту зазначають, комплексний план включатиме плани щодо перспективного використання всієї території громади на основі аналізу ресурсів, якими вона володіє. Також план надасть інструмент для інтегрованого розвитку з розв’язання проблемних питань з дотриманням принципу збалансованості державних, громадських та приватних інтересів.

Комплексний план має забезпечити узгоджене прийняття рішень щодо цілісного комплексного просторового розвитку всіх населених пунктів як єдиної системи розселення та території за їх межами.

Читайте також

  • У Куп’янському районі відновили роботу розподільного газопроводу.
  • На Харківщині майже 100 жителів придбали нове житло за програмою «єВідновлення».
  • Російська агресія завдала збитків Харківщині на 27,8 мільярда доларів США.