Правоохоронці підозрюють двох депутатів та колишню керівницю апарату Харківської ОВА в організації незаконного перетину державного кордону України для 19 людей під виглядом волонтерів.

Про це повідомила пресслужба Офісу Генерального прокурора.

Там зазначили, що про підозру повідомили п’ятьом учасникам організованої групи. До складу входили депутат Харківської районної ради, голова однієї з районних адміністрацій Харкова, яка також є депутатом міської ради, та колишня керівниця апарату Харківської обласної військової адміністрації.

За версією правоохоронців, посадовці залучили до схеми волонтерів та представників однієї із благодійних організацій. Депутат Харківської райради, який був керівником однієї із благодійних організацій, розробив механізм переправлення чоловіків за кордон. Від імені цієї благодійної організації їхні дані вносили до системи «Шлях».

Підозрювана / Фото: Київська міська прокуратура

Як зазначили в Офісі Генпрокурора, у 2022-2023 роках члени організованої групи від імені благодійної організації надсилали листи-запити до Харківської обласної військової адміністрації про погодження дозволу на перетин кордону України для волонтерів” Харківська ОВА погоджувала це. Чоловіків вносили до системи «Шлях», і представники благодійної організації перетинали державний кордон України.

Зокрема, слідчі встановили 19 людей, які ймовірно перетнули кордон за цією схемою та до цього часу не повернулися в Україну. Вартість таких послуг складала близько 60 тисяч гривень, йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, колишню керівницю апарату ХОВА Вікторію Белявцеву НАБУ та САП підозрюють у заволодінні 15,2 мільйона гривень на гуманітарній допомозі. Слідчі зазначають, що в березні 2022 року ХОВА, «Укрзалізниця» та ТОВ уклали договір, у рамках якого за держпрограмою мали безплатно роздати продукти мешканцям. Чиновниця ХОВА підробила документи про нібито отримання 235 тонн продукції від постачальника, на підставі, чого «Укрзалізниця» перерахувала фірмі понад 15 мільйонів гривень.

Читайте також

  • Ексдепутат із Харківщини втік з України по системі «Шлях» — NGL.media

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!