Харківська обласна прокуратура звернулася до суду з вимогою привести в належний стан укриття, розраховане на 600 осіб.

Прокуратура Харкова звернулася до суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю через неготовність укриття, яке розраховане на 600 осіб та має площу 900 кв.м. За словами Ігоря Терехова, це приміщення не знаходиться на балансі міста та є приватною власністю, а отже міська влада не може за кошти бюджету обладнати його. Про це мер розповів в ефірі телемарафону.

«Це не найбільше в Харкові укриття. Це укриття належало і досі належить приватній фірмі і підприємці, які володіють приватною власністю, тобто укриттям, не приділяли достатньої уваги цьому укриттю. Прокуратура відкрила кримінальне провадження і буде розслідувати. Будемо тиснути на цих недбайливих підприємців, щоб вони облаштували укриття. Бо це є їхня приватна власність і ми не можемо за законом використовувати кошти бюджету для його обладнання», — сказав він.

Терехов також припустив, що місто може взяти укриття на баланс, однак про це потрібно домовлятися з власниками приміщення. Загалом, за словами міського голови, на балансі міста є 3 тисячі 105 укриттів, які повністю облаштовані та готові. Зокрема, є також 75 «Пунктів незламності», які вже відкриті та готові приймати людей у разі потреби. 

«Є укриття подвійного призначення. Ми використовуємо метрополітен. Крім цього, ми облаштували безпечні зупинки, 14 таких зупинок. Коли потрібно, люди теж можуть використовувати їх як укриття», — наголосив Терехов.

Нагадаємо, Харківська обласна прокуратура 27 жовтня подала до суду позов до товариства з обмеженою відповідальністю щодо неналежного стану укриття, яке знаходиться у їх власності та може вмістити у себе до 600 людей.

За інформацією прокуратури, станом на зараз входи і аварійні виходи засобами для доступу осіб з інвалідністю не обладнано, система опалення потребує капітального ремонту, приміщення неукомплектоване первинними засобами пожежогасіння, відсутня схема евакуації тощо.

Читати також:

  • Відтепер харків’яни через чат-бот можуть прокласти найшвидший маршрут до укриття.
  • У Харківській області знайшли два укриття в неналежному стані — прокуратура.
  • Терехов пообіцяв побудувати підземні школи в усіх районах Харкова.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!