Минулої доби в районі села Пильної Липецької громади Сили оборони зафіксували диверсійно-розвідувальну групу та зупинили її.

Про це йдеться у ранковому зведенні Генштабу ЗСУ. 

Очільник обладміністрації Олег Синєгубов у коментарі журналістам Суспільного зазначив, що метою ДРГ була розвідка.

«ДРГ — це від п’яти до 10 людей. Групу вчасно виявили, стосовно знищення чи ураження чекаємо інформації від Генштабу. ДРГ ми фіксували минулого тижня, про це ми доповідали. Не виключено повторення заходів таких груп», — зазначив Синєгубов.

Що відомо про наступ на Харків

Аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) заявили, що російські війська перекидають війська до Курської області т готують угруповання для можливого наступу на Харків. Водночас достатньої кількості сил для взяття українського міста у них немає.

Москва, зокрема, передислокувала батальйон 76-ї повітряно-десантної дивізії до Курської області. Український військовий оглядач Костянтин Машовець 5 травня заявив, що в Белгородській, Курській і Брянській областях російські військові стягнули близько 50 тисяч осіб у складі Північного угруповання військ.

За даними українських спецслужб, Росія має план щодо захоплення Харкова чи Сум, сказав командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-лейтенанта Олександр Павлюк в інтерв’ю The Times.

Водночас у ЗСУ не знають, наскільки ці плани серйозні й чи можуть росіяни їх реалізувати.

«Наші спецслужби кажуть, що в росіян дійсно є план взяття Харкова чи Сум, але ми не знаємо, наскільки ці плани серйозні та чи здатні вони їх реалізувати тими силами, які вони мають у своєму розпорядженні», — сказав він.

Павлюк також додав, що росіяни планують захопити й Запорізьку область, але українські війська робитимуть усе, щоб це не вдалося реалізувати. Для цього Україні необхідна зброя, наголосив Командувач.

Читайте також

  • Армія РФ намагається наступати в районах трьох сіл на Харківщині — Генштаб